Поп-алтернатив певицата Аланис Морисет отново ще взриви музикалната сцена пролетта като издаде своя последен албум "Flavors of Entanglement".
Тавата съчетава идеален баланс между повлияни от кънтрито песни и поп. Всичко това ще е много интересен експеримент, повлиян от предпочитанията на продуцента Гай Сингслорд (продуцирал имена като Бьорк и Мадона).
Аланис била толкова впечатлена от работата на продуцента, че решила да му звънне и да го покани да работят заедно. Така и станало. За канадката албумът се явява нещо като „комбинация от всичко" от инструментални изпълнения на живо до хип-хоп бийтове.
„За първи път откакто бях на 16 години, давам възможността на момче да пее на заден план в мой албум. Реших най-после да им дам шанс.", шегува се изпълнителката.
Албумът е съставен от 11 старателно подбрани песни като включва "Not As We", в която звучат изцяло и само пиано и вокали, както и "Moratorium" - песен, която всъщност е посветена на желанието на Аланис да спре да повтаря вредните си навици.
В края на тавата певицата е вложила малко и от своите политически убеждения, както и е отразила „войната в домовете ни...ледената тишина вкъщи".
Да ви припомним, Морисет прие да участва във филмова адаптация по фантастичния роман на Филип Дик от 1985г. „Radio Free Albemuth", на който снимките започнаха през октомври. За Аланис това участие се явява като отдушник от оковите на музикалната индустрия.