У всеки човек от време на време се появява усещането, че това, с което се занимава, не го удовлетворява и се разминава с желанията му. Той иска да промени живота си, не но знае как.

Ако все още възнамерявате да откриете своето призвание в живота, незабавно се заемете с разрешаването на този въпрос.

1. Откажете се от рефлексията.
Това означава: не страдайте напразно, не преживявайте неприятните събития и факти, които за пореден път ви напомнят, че вие не се занимавате с любимата си работа. Всеки път, когато почувствате, че сте в плен на негативни и неконструктивни мисли, изключете мозъка си.

Това може да се направи по различен начин: със силна музика, разговор с колега или приятел, спешна работа (дори и най-неприятната).

2. Направете си кратка почивка.
Като правило, необходими са ви два дни. Много важно е през този период да бъдете освободени от всекидневните си задължения и да посветите времето изцяло на себе си. Оптимален вариант е да заминете в друг познат град, където ще се чувствате по-комфортно - вие ще си починете, а няма да се уморите в разглеждане на вече добре известните ви забележителности.

3. Търсете предизвикателство.
Не се измъчвайте с въпроси като: "С какво да се занимавам в живота си?" или "Коя цел ме привлича?" Всички тези банални въпроси са ви омръзнали толкова много, че вие не можете да им дадете отговор, ако не действате "ребром".

Постарайте се да си намерите сложна (но наистина сложна задача), която ще ви запали и зареди с енергия и желание да докажете нещо на околните.

4. Спомнете си за детските мечти.
Напишете върху лист хартия за какво сте мечтали в детството си (дори това да ви се струва твърде глупаво). Не се смущавайте, ако изброените неща са твърде много.
Но ако са много малко - това означава, че вие сте "приспали" детето в себе си и трябва да поправите тази грешка. Поглезете си, позволете си известно време да бъдете абсолютно несериозни, почувствайте как се връщат при вас детските мечти. Не се опитвайте да се избавите от това усещане - точно обратното, постарайте се да го засилите. Записвайте всичко, което ви хрумва.
След това се върнете към точка 3.

5. Бъдете последователни.
Ако вече сте си избрали задача, която предизвиква у вас усещането за кураж, не отстъпвайте от нея. Проблемът на повечето хора, които се мъчат в търсенето на цели, се състои в тяхната непоследователност. Те се залавят за една задача, след това я захвърлят, тъй като първоначалният ентусиазъм вече е изчезнал, после намират нещо ново и отново всичко се повтаря. Накрая те не виждат никакви резултати и се разочароват от самите себе си.

Постарайте се да доведете започнатото докрай. Тогава вие ще почувствате с колко много енергия сте заредени. Колкото по-големи резултати постигнете, вървейки във вярно избраната посока, толкова по-лесно ще се движите напред. И завинаги ще ви напусне съмнението за истинското ви призвание!


тя.bg