Филмовите награди, определени от гласовете на публиката бяха доминирани от вампирската сага "Здрач".

Именно най-новата част на "Здрач" се оказа големият победител като грабна четири награди. "Затъмнение" получи призове за любим филм, любима драма, любим сценичен екип и любима актриса за Кристен Стюарт.

Кристен се пребори за първото място в категорията любима актриса с величия като Анджелина Джоли и Дженифър Анистън за ролята си на Бела Суон.

Разочарование претърпяха любимците на нежната половина от човечеството Робърт Патинсън и Тейлър Лотнър. Разбивачите на женски сърца бяха победени от друг любимец на дамите - Джони Деп. Деп взе приза за любим актьор след ролята му на шапкаря в "Алиса в страната на чудесата".

Патинсън загуби и в отделната категория за любима филмова звезда до 25 г. Там статуетката отиде при Зак Ефрон за "Училищен мюзикъл".

Адам Сандлър спечели за любим комедиен актьор, а "Дърти хлапета" с негово участие бе обявен за любим комедиен филм.