Илон Мъск отдавна заяви своите планове да превземе и Космоса. И започна постепенно да ги превръща в реалност. В края на миналата година излезе повече информация относно ракетата, която ще изстреля мечтата на милиардера сред звездите, та чак до Луната.
Най-голямата ракета, създавана някога, носи името Big Falcon Rocket. И докато за мнозина от нас пътуването в Космоса все още изглежда като далечен мираж, компанията на Мъск Space X работи с пълна сила по амбициозния му проект за туристически космически пътувания.
И ето докъде са го докарали. От нови снимки на прототипа разбираме, че двете основни съставни части на ракетата са почти готови и остава да бъдат сглобени в едно цяло, което ще полети към Луната. Тестовите полети са планирани за пролетта на тази година.
Илон Мъск разкри, че му се е искало корпусът да бъде изцяло от неръждаема стомана, но с екипа му са решили, че оптималният вариант е иновативна смес от сплави и метали. Няма спор, че изглежда доста бляскаво и грандиозно, точно както той обича.
Източник: Instagram / Rocket Enthusiast
Така ще изглежда ракетата в завършен вид
Милиардерът черпи вдъхновение от американската ракета Атлас, но неговата ще бъде не само много по-голяма, но и с по-различна архитектура. Като голямо предимство на Big Falcon Rocket той посочва, че стои стабилно на ракетната площадка, дори когато не е под налягане.
Повече информация за проекта Мъск обеща да даде след първите тестове, които се надява да бъдат успешни, разбира се. А за септември са планирани първите безпилотни изстрелвания.
Точна дата за първия полет с космически туристи на борда още няма. Вероятно обаче ще е доста по-скоро, отколкото до преди време смятахме, че е възможно. Най-малкото, защото плановете на Мъск включват покоряване на Марс през 2024 г. А Луната е къде-къде по-близка цел и дестинация.
Дали самият Илон ще бъде сред първите космически пътници, също предстои да разберем със сигурност. Наскоро той заяви подобно желание, въпреки напълно реалния риск това да бъде краят на живота и на големите му проекти. А всички, които искат да се присъединят към космическото предизвикателство, ще трябва да платят около 200 хиляди долара, пише Daily Mail.