Tinder успя да направи революция при онлайн запознанствата. Преди, в сайтовете за запознанства, имахме комуникация с евентуалните партньори, била тя и в рамките на няколко изречения. Но след като потребителите на Tinder станаха няколко милиона, днес всеки от тях (в това число и ние) е способен да прецени дали някой си струва, или не, само по една снимка.

Известието, че имаме съвпадение, се очаква трепетно от милиони свободни електрони по целия свят. Но и много са и тези, които възроптаха срещи Tinder и налагането на една изкривена представа за запознанствата.

Парадоксът на избора или защо любовта все не идва

Парадоксът на избора или защо любовта все не идва

Логично обяснение

Разбира се, външният вид винаги е от значение, но пренасищането с опции за евентуални партньори води до генерирането на т.нар. парадокс на избора. А оттам, шансът да създадем сериозна връзка спада драстично. Но и за тази зараза вече има противоотрова.

Тя идва отново под формата на приложение за смартфон. В контраст с основната идея на Tinder, Once предлага само по една възможност за съвпадение на ден. Тук има разпространение на зараждащата се контратенденция за "бавни срещи". 

Ромео и Жулиета от Tinder

Ромео и Жулиета от Tinder

Топ приложението на 2017 г. в действие

Идеята на приложението Once (което не е ново, но тепърва набира популярност) е да противодейства на умението да слайдваме със скоростта на светлината наляво и надясно и да отрязваме шансовете си за любовен роман за части от секундата.

Вместо това, след регистрация и даване на малко информация за нас, Once ще ни направи предложение за съвпадение. Имаме цяло денонощие на разположение да преценим дали това е нашият човек. Доколкото е възможно при подобна комуникация, разбира се.

Снимка 347305

Източник: Facebook / Heart Thames Valley

Има и други приложения, които залагат не на количеството, а на качеството на предложенията за съвпадение. Но покрай манията Tinder, в последните две-три години те остават на заден план. Очаква се, разбира се, и това чудо да отшуми и да осъзнаем, че бройката не само не помага, а по-скоро вреди, пише Chron.