Най-добрият тенисист на България Григор Димитров е вече в третия кръг на Уимбълдън, при това без да е загубил нито един сет!

Поставеният под №11 се наложи над Маркос Багдатис от Кипър с 6:3, 6:2, 6:1 за час и 43 минути. Хасковлията допусна първата си непредизвикана грешка в мача чак в 17-ия гейм!

За разлика от предишния си мач в Лондон сега Гришо започна спокойно и уверено, като запази темпото през целия мач.

Димитров игра безгрешно през целия втори сет, като стигна до 5:2 срещу 32-годишния Маркос. Той затвори лесно сета, като в края дори направи изумителен удар между краката, предаде Tennis24.

Снимка 302725

Източник: GettyImages

Българинът завърши срещата с 29 печеливши удари (9 аса) и 15 непредизвикани грешки (4 двойни). Той вкара 64 процента първи сервис и спечели 79 процента от точките при разиграването му.

В третия кръг на Уимбълдън Димитров очаква в събота победителя от срещата между Джон Иснър (Съединени щати) и Дуди Села (Израел).