Григор Димитров постигна първо класиране на финал на турнир от Мастърс 1000. Досега 26-годишният българин е постигал успехи само на по-ниското ниво в АТП - турнирите от категория 500 и 250.

Днес Гришо ще спори за титлата в Синсинати, след като снощи победи гиганта Джон Иснър от САЩ със 7:6(4), 7:6(10).

Снимка 308607

Източник: GettyImages

Въпреки оспорваната игра и резултатът, който почти през целия мач вървеше гейм за гейм, българската топ ракета показа по-стабилна игра и след инфарктен тайбрек достигна до мечтаната победа.

Така Димитров се класира на първия си финал в Синсинати. Негов съперник ще бъде Ник Кириос, който отстрани испанеца Давид Ферер. Кириос също ще се бори за своята първа купа от турнир от този ранг. Мачът се очаква да започне в 23 часа българско време днес.