Една от най-ярките фигури на световната алтернативна сцена - Noga Erez, ще направи дебюта си пред българска публика на 12 август в София. Концертът е част от европейското и американското ѝ турне и ще се проведе в Маймунарника в Борисовата градина в рамките на новия международен формат THE ANTI-FESTIVAL.
След участия на някои от най-престижните музикални сцени в света, сред които Coachella, Primavera Sound и Lollapalooza Berlin, Noga Erez включва и България в маршрута си. Появата ѝ в София обещава едно от най-интересните музикални събития на лятото за почитателите на алтернативния поп, електрониката и съвременния хип-хоп.
Израелската изпълнителка се превърна в глобален феномен със своя неподражаем стил, който смесва електронна музика, експериментален поп, хип-хоп и социално ангажирани текстове. Сред най-популярните ѝ песни са "Views", "End of the Road" и "Knockout", а музиката ѝ достига до милиони слушатели по света и често се споделя в социалните мрежи от звезди като Били Айлиш, Гал Гадот и Джерард Бътлър.
В албумите си KIDS (Against the Machine), The Vandalist и thE vandalisT AGAINST ALL THE MACHINES Noga Erez не се страхува да засяга теми като политически конфликти, социални неравенства и човешки права. Именно тази смелост, съчетана с безкомпромисна енергия и силно авторско присъствие, я превърна в едно от най-разпознаваемите имена на съвременната алтернативна сцена.
Източник: GettyImages
Концертите ѝ са известни със своята експлозивна атмосфера - смесица от клубна електроника, тежки бийтове, хип-хоп ритми и впечатляваща визуална концепция. Критиците често я определят като артист без жанрови граници и я сравняват с имена като M.I.A., Grimes и Бьорк.
През последните години Noga Erez си партнира с артисти от ранга на Florence + The Machine, Миси Елиът и Роби Уилямс, а участията ѝ в популярни американски телевизионни формати като Jimmy Kimmel Live! и The Kelly Clarkson Show допълнително затвърждават международния ѝ успех.
Noga Erez е на 12 август в Маймунарника в София, а билетите са на цени от 44 евро