На 9 октомври от 20 ч. хард рок легендите Scorpions ще гостуват в столичната зала Фестивална по покана на АРТ БГ.
Рок радиото Z-Rock ще отпразнува четвъртия си рожден ден с този концерт, който ще бъде последното гостуване в България в историята на групата.
Шоуто на Scorpions у нас е включено в голямото им световно турне Get Your Sting and Blackout World Tour 2010/2011, с което немските рок легенди се сбогуват със своите фенове и ще преустановят своята концертна дейност.
Грандиозната обиколка на Scorpions, продължаваща цели две години, ще премине през Германия, Швейцария, Франция, САЩ, Канада, Бразилия , Мексико и много други дестинации, към които предстои да бъдат добавяни и нови дати.
Музикантите, оставили трайна диря в световната рок музика с над 40-годишната си история, ще посетят едва за втори път столицата ни след идването си през далечната 1993 г. в зората на демокрацията.
Изпълнителите на емблематичнaта „Wind of Change", която милиони хора по света свързват с историческите промени в края на 1989 г., ще прозвучи в зала Фестивална заедно с всички най-големи хитове на групата от богатата им дискография като „Rock You Like A Hurricane", „White Dove" редом с прочувствените балади „Holiday", „Send Me An Angel" и много други.
Клаус Майне и компания ще изпълнят и парчета от чисто новия си албум „Sting in the Tail", излязъл през март тази година, с който всички от групата много се гордеят.
Билетите за последния концерт на Scorpions в България на 9 октомври в столичната зала Фестивална ще тръгнат в продажба в понеделник на 19 април в разпространителската мрежа на Eventim.
Цените им ще бъдат както следва:
Фен зона:
Промоция - 70 лв, редовна - 90 лв
Правостоящи места:
промоция - 40 лв, редовна цена 50 лв
Седящи места:
промоция - 55 лв, редовна цена: 65 лв.
VIP места: 150 лв.
Билетите на промоционални цени ще бъдат продавани до изчерпване на количествата.