Световноизвестният изпълнител на арменски дудук - Дживан Гаспарян, пристига за тържествен концерт в София на 10 декември.

Той ще доведе със себе си още звезди на арменската култура, разкриха организаторите от „Жокер медиа".

Начало на концерта ще даде мецосопраното Анна Майлян, носителка на златен медал на Министерството на културата на Армения.

След това ще чуем и не по-малко известните сестри Ануш и Инга Аршакян, както и джазменът Армен Мартиросян.

Двете сестри са сред най-добрите изпълнителки на арменски фолклорни песни, а майсторството им е познато по целия свят.

С виртуозно изпълнение на пиано ще се изяви и арменският композитор и музикант Армен Мартиросян.

Работил дълги години в Швейцария, той е известен с умелото съчетаване на джаз елементи с народни мотиви в композициите си.

Кулминацията на концерта ще настъпи с появата на самия Дживан Гаспарян. Музикантът, който тази година отбелязва своя 80-годишен юбилей, ще изсвири най-хубавите си мелодии пред българската публика.  

Импровизации на Теодосий Спасов ще звучат в унисон с мелодиите на дудука. Майсторът на кавала, който ще е единствения участник от българска страна, ще излезе за първи път на една сцена с Дживан Гаспарян.