Новинарският сайт News.bg се нареди сред финалистите в годишната класация "Любимите марки". Сайтът е номиниран в категорията "Електронни медии" и е с реални шансове да стане призьор в своята категория.

Класацията "Моите любими марки" се провежда за четвърта поредна година от списание "Business Lady". Класацията не разчита на жури при номинациите, които са основани единствено на потребителските предпочитания и не включват специални пазарни критерии. По този начин "Любимите марки" представя не експертното, а потребителското мнение за брандинга.

Гласуването преминава през няколко етапа на сайта www.mylovemarks.eu. При първия етап потребителите номинират своите предпочитани марки в общо 25 категории. Във втория етап се избира между 6 марки, събрали най-много номинации.

75 марки отиват в третия, финален кръг, в борба за първо, второ и трето място в категорията си.

Гласуването за призьорите в отделните категории ще се извърши на специална церемония на 27 април 2012 г. в 15.00 часа в Сердика център.

Голямата награда - Grand Prix и титлата „Любима марка за 2012 г." - ще бъдат връчени на марката, получила най-много гласове.

Всички брандове, класирани на първо място в категорията си, ще получат правото да се наричат „Любима марка в България", като се уточнява и категорията им.

За да отговори на пазарната ситуация у нас, за първи път тази година класацията включва категорията „Телевизия", като отпада категорията „Печатни медии". Тъй като потребителските предпочитания на българина се променят, в класацията попадат и две фирми, занимаващи се с производство на био продукти. Това са марките „Балев Био Маркет" и „Harmonica".

Ето и марките финалисти в 25-те категории:


1. Високоалкохолни напитки: Bushmills; Finlandia; Jack Daniel`s;
2. Нискоалкохолни напитки: Baileys; Шуменско; Загорка;
3. Безалкохолни напитки: Cappy; Coca-Cola; Девин;
4. Захарни и шоколадови изделия: Milka; Lindt; Победа;
5. Хранителни продукти: Маджаров; Данон; Верея;
6. Парфюми: Hugo Boss, Bvlgari; Chanel;
7. Козметика: L`Oreal; Vichy; Nivea;
8. Облекла и обувки: Adidas; Zara; Mango;
9. Бг Сайт: abv.bg; vbox7.com; dir.bg;
10. Черна техника: Sony; Samsung; LG;
11. Бяла Техника: Gorenje; Bosch; Samsung;
12. Спортни стоки: Adidas; Nike; Puma;
13. Мобилни телефони: HTC; iPhone; Nokia;
14. Автомобили: Mercedes; BMW; Audi;
15. Мотоциклети: Honda; Yamaha; Harley-Davidson;
16. IT: Apple; Dell; HP;
17. Заведения: Happy; KFC; McDonald`s;
18. Финансови институции: Банка ДСК; УниКредит Булбанк; Първа Инвестиционна банка;
19. Електронни медии: focus-news.net; news.bg; btv.bg;
20. Радио: Fresh; Витоша; Радио 1;
21. Телевизия: bTV; TV7; National Geographic;
22. Интериор и обзавеждане: IKEA; Явор; Мартинели;
23. Телекомуникации: Globul; Vivacom; Mtel;
24. Застрахователи: Алианц; Виктория; ДЗИ;
25. БГ футболен отбор: ЦСКА; Левски; Литекс.