Всички фенове на Лени Кравиц в България, които се готвят да видят любимия си певец на родна почва на 30 септември, ще останат разочаровани - концертът му се отменя, потвърдиха организаторите от BEC.
Причината е припокриване на ангажименти, което Лени не е могъл да предвиди. В момента той се снима в историческия филм The Butler, където си партнира със звезди като Куба Кудинг Джуниър, Опра Уинфри и Форест Уитакър. Снимките обаче са били удължени, а певецът е обвързан е с договор и не може да се откаже.
Новината съобщи и самият изпълнител на страницата си във Facebook.
"Цяло лято нямах търпение да дойда в София и да пея за феновете си и ужасно съжалявам, че се налага концертът ми да бъде отложен. В момента съм в Ню Орлиънс и работя по историческия филм The Butler. Графикът на снимките беше удължен, а аз съм длъжен по договор да довърша участието си в него. Обещавам, че ще бъда в София догодина. Нямам търпение да ви видя всички през 2013! С любов, Лени."
Концертът на 30 септември в зала "Арена Армеец" в София няма да бъде единственият отложен - по всяка вероятност това ще се случи с всички дати през септември (Хелзинки, Москва, Киев, Белград, Букурещ).
Добрата новина е, че все пак концерт на Лени у нас ще има. Само че чак догодина - засега неясно кога.
Организаторите заявиха, че стойността на билетите ще бъде възстановена в касите, от които са закупени, след 30 септември 2012-та година. Сумите за поръчаните онлайн билете се възстановяват в офиса на Eventim.BG.