Приказката на Денис Истомин на Откритото първенство на Австралия по тенис приключи. Тенисистът от Узбекистан, който отстрани Новак Джокович от състезанието, тази сутрин отпадна от Григор Димитров.

Така Григор вече е сред 8-те най-силни в Мелбърн. Вече е ясен и съперникът му в четвъртфиналите на надпреварата. Това е Давид Гофен, който отстрани Доминик Тийм.

Снимка 274652

Източник: GettyImages

Двубоят на "Маргарет Корт Арина" започна малко след 8 часа българско време, като българската топ ракета загуби първия сет.

Мачът започна с превъзходство на Истомин, който демонстрира мощен сервиз и стабилна игра. От своя страна Гришо направи много непредизвикани грешки и набързо даде още един пробив, след който сетът приключи с 2:6 след само 27 минути игра.

Във втория сет Григор втвърди играта си и след размяна на геймове Димитров стигна до тайбрек, където българската топ ракета демонстрира най-добрата си игра и взе сета.

Снимка 274650

Истомин явно получи разтежение, което наложи получаването на медицинска помощ преди старта на третата част.  В първите геймове узбекът се движеше трудно по корта. Това доведе до перфектен старт за Григор - два сервис гейма на 0, между които постигна и бърз пробив. Димитров сравнително лесно взе третия сет с 6-2.

Последва нов успех на българина, който взе решителния четвърти сет с 6:2.

До този момент Димитров премина през Кристофър О'Конъл, Хьон Чунг и Ришар Гаске като в тези мачове загуби само един сет.

Истомин пък хвърли голямата бомба, отстранявайки шампиона Новак Джокович след 5 сета във втория кръг.