Вера Дукова призна, че макар всички да са смятали сина й за богаташ, той не е разполагал с много средства. В момента съпругът й Стоян е на легло. Въпреки това, двамата се опитвали да ръководят хотелиерския бизнес на сина си и да погасяват банковите му задължения.
Плътно до тях бил и приятелят на сина им Красимир, който се занимавал с оперативното ръководство на бизнеса."Най-важното е сега да работят хотелите, защото трябва да плащаме кредити. Ако продадем единия ще успеем да ги погасим", допълни Дукова.
Тя не скри възмущението си от отвратителните неща, които се пишели за него във вестниците за причините, довели до операцията на сина й.
Вера Дукова отново разказа, че едва на 13 години синът й признал, че е гей, тъй като харесвал мъже. "Две годни го мъкнах по доктори в България и чужбина. Той също мислеше че е нещо странно, докато не разбрахме, че е нещо генетично заложено. Две години крих от баща му. Когато разбрал му плеснал един шамар", каза тя.
Никой от близките му не мислел, че операцията ще стане причината за смъртта му. Всички били обнадеждени. Той беше спокоен, изобщо не усети болка, допълни Вера Дукова.