Към по-спокойните и меланхолични песни от албума на HIM - Screamworks: Love In Theory And Practice се причислява вторият сингъл на групата - „Scared To Death".

Макар със зловещо име, парчето има доста жизнерадостно звучене, а текстът на песента също дава повод за по-скоро положителни емоции.

„Scared To Death" е най-наподобяващото стила на Morrissey парче, което някога съм писал", споделя Valo. Вокалистът на бандата признава, че тази песен е своеобразна музикална смесица в стил 80-те, обединяваща по малко от звученето на групи като Foo Fighters и Def Lepard. Самият Valo признава, че за HIM това е албумът с най-контрастни музикални влияния досега.

„Не бих могъл откровено да заявя, че Screamworks: Love In Theory And Practice е един весел албум" обобщава фронтменът на HIM за последния музикален проект на бандата. „За първи път обаче, признаваме, че съществува истинско „щастие", дори когато то е много далеч. Този албум се занимава повече с това какъв е пътя до него и с факта, че е възможно да го достигнеш."