Психологът Дъглас Джентайл от Университета в щата Айова е открил многобройни признаци за зависимост от видеоигрите при 8.5% от американските геймъри. Изследваната група деца е между 8 и 18 години.
Според Джентайл някои подрастващи се увличат толкова силно от подобни развлечения, че това се отразява негативно на други аспекти от личния им живот.
Проучването на психолога показва също, че 88% от децата в САЩ в посочените възрастови граници се интересува от видеоигри. Все пак Джентайл посочва, че в много от случаите родителите прекомерно се безпокоят за децата си, когато става въпрос за компютърни развлечения.
Той заявява също, че в случаите на зависимост едва ли самите видеоигри са причина за това. Според него по-скоро някои деца не могат да намерят правилния баланс между развлеченията и ежедневните си задачи, като например уроците.
Американските деца са пристрастени към видеоигрите
Източник: .NET
Kadinov
на 29.04.2009 в 16:20:33 #3Ако критерия за прекаляване е "1 час" то хората на възраст 8-18 трябва да са ренесансово развити за да не прекаляват в поне една област - игри, филми, спорт, книги и т.н. Някой хора действително имат проблем с количеството време което прекарват играейки, но в повечето случай, поне за България това са хора над 18 години които сами правят изборът за себе си. Темата е важна, трябва да се дискутира, но не и да се поднася толковатенденциозно и "плашещо"
shadow
на 25.04.2009 в 01:10:42 #2Не са само децата, доста "възрастни" също имат подобни проблеми. Това е доста силна дрога, без преувеличение...
lamy
на 24.04.2009 в 17:36:49 #1Не само американските деца са засегнати от този проблем. Всеки който играе повече от 1 ч на ден и пренебрегва важни неща в реалния живот е потърпевш. В днешно време игрите са толкова развити, че човек може спокойно да играе цял ден и да няма нужда от нищо друго освен основните неща: храна и сън.