Григор Димитров отбеляза нова победа на първия турнир за годината в Бризбейн, Австралия.

Той надделя над 50-ия в света Кайл Едмънд от Великобритания в двубой от 1/4 финалите. Третата ракета в света, който защитава титлата си от миналия сезон, се наложи над 22-годишния тенисист с 6-3, 6-7 (3-7), 6-4 след битка на корта "Пат Рафтър Арина", продължила 2 часа и 25 минути.

Във втория гейм Димитров пропусна две възможности за пробив, а при резултат 4-4 Едмънд контузи глезена си и падна на корта. След медицинска пауза той реши да продължи борбата.

Снимка 332297

Източник: GettyImages

Това, което впечатли най-много зрителите обаче, е как българинът се притече на помощ на съперника си, когато той очевидно изпита болка и падна на корта. Григор прескочи мрежата с невероятен скок, за да види какво се случва с британеца.

Много е неприятно, това което стана. Аз съм го виждал много пъти, познавам усещането", коментира след мача Григор.

"Дано се възстанови. Последните две разигравания усетих, че има някакъв проблем", каза още победителят.

Снимка 332324

В 1/2 финалите в събота съперник на Гришо ще бъде представителя на домакините Ник Кирьос.