На 19 и 20 април край Бухово се проведе най-екстремното ендуро състезание у нас за купата Victory, насочено предимно към клас "Експерт" в състезателните класове за мотоциклети и ATV-та, пишат от агенция speed press. В двата дена то се превърна в голяма атракция за публиката и създаде много затруднения на състезателите.

Още в първия ден на Victory Extreme по затвореното трасе мнозина от състезателите не можаха да преодолеят някои от трудните препятствия по пътя.

Състезателите стартираха в групи по 5, като сред участниците при мотоциклетите блеснаха Станислав Стоянов от клуб Victory Extreme и Жасмин Николов и Георги Тодоров - Кокера от отбора "Луда работа".

Сред участниците с мотоциклети бе и автомобилният пилот Ясен Попов, който кара 450-кубикова Yamaha, но не можа да покаже особено добри постижения. Особено добро впечатление направи румънският състезател Тара Йоан с 200-кубиков KTM. Първи при моторите с време 22:33,4 мин за 4 обиколки стана Станислав Стоянов, следван от Георги Тодоров и Жасмин Николов.

При ATV-тата се откроиха Десислав Цеков и Еди Пенчев от клуб "Еди Моторс". Първи във временното класиране излезе Цеков, следван от водача на отбора Пенчев, и двамата с Kawasaki, а трети стана Радослав Раденков от MG Racing, също с Kawasaki.

През втория ден състезателите трябваше да преминат още по-тежко и по-дълго трасе. Общо за състезанието им се събраха по 120 екстремни километра. Победител при мотоциклетите стана румънският състезател Тара Йоан, но в крайното класиране той остана на второ място. Краен победител в състезанието стана Георги Тодоров - Кокера с две втори места от двата дни.

На трето място се класира Жасмин Николов.
При ATV-тата почетната стълбица бе окупирана от състезателите на "Еди Моторс" с Kawasaki. Първи стана Еди Пенчев, втори - Десислав Цеков, а на трето място се класира Илиян Каменов.