Охраната изведе рапзвездата Лил Уейн от залата на "Маями Хийт", след като изпълнителят викал за противниковия тим - "Лос Анжелис Лейкърс". Лил бил изхвърлен от „Американ Еърлайнс Арина", след което самият той обяви в социалните мрежи, че е бил принуден да напусне, тъй като подкрепял бурно своите любимци от "Лейкърс" от първия ред.
„Седя си аз на мача на "Маями", викам за "Лейкърс", защото те са моят отбор, и можете ли да повярвате, че заради това полицията ме накара да напусна?! Уау!," пусна в Twitter рапърът и напсува шампионите от "Хийт".
Фенът Дани Вега обаче обясни, че не се е случило точно така, а е имало и друга причина за изхвърлянето на Lil Wayne: „Някой от трибуните започна да му подвиква (на Lil Wayne), той се обърна назад, погледна го лошо и му направи жест, все едно го отстрелва с пистолет."
„Lil Wayne след това се спречка с охраната. Беше изгонен именно заради този жест," добавя Вега, който седял през няколко места от певеца.
"Маями" обаче дава и още една гледна точка. Според говорителката на "Хийт" Лори-Ан Диас Lil Wayne сам си е решил да напусне залата.
Миналата година имаше подобен случай - Lil Wayne обяви, че не е бил допуснат да влезе в залата на "Оклахома Сити" - „Чесапийк Енерджи Арена", по време на финалите на Западната конференция в НБА. Тогава говорител на "Оклахома Сити" изясни въпроса бързо, като се оказа, че Lil Wayne просто не е имал билет за мача.