На 06.08, събота, на 4 локации в центъра на София, ще се проведе първият флашмоб, организиран от младежка инициатива ПОдЛЕЗНО, която от почти 3 години насам се е заела с културното обновление на софийските подлези.

Нейният най-голям „хит“ до момента бе навярно Музикалният подлез на Цариградско шосе и ул. Александър Жендов, който групата младежи създаде преди година, и с който веднага грабна сърцата на гражданите от района, а и не само. В него те съчетаха стълби-пиано, нотно петолиние по стените, пана от стари дискове и касетки и собственоръчно направения инструмент „оргафон“.
Сега този подлез се превръща в декор на клипа на тяхната първа песен - „Някой ми каза“, написана и изпята от Димитър Стафидов, един от членовете на екипа. На соло китарата се изявява Ивайло Неделчев, основател на ПОдЛЕЗНО, басист е Димитър Кръстев, а Ивелин Лобутов се грижи за останалите китари в парчето. В клипа се редуват кадри от работата по подлеза и завършения проект и той, заедно с песента, са финансирани по програма Дебюти на Министерство на културата.
Танцът за флашмоба пък измисля Юлия Иванова, друга важна част от екипа, и той - също като клипа - цели да популяризира инициативата сред младежката аудитория, подтиквайки я към доброволческа работа и гражданска активност. Живо изпълнение на песента и още авторска музика пък ще се проведе на 07.08, неделя, от 18:30 на лятната сцена в Борисовата градина.