Точно в 22 ч., българско време днес, Европа става футбол за цял месец. В този час на „Стад дьо Франс" в Париж стартира 15-тото издание на Европейското първенство по футбол.

Исландска красавица стана "Мис Евро 2016" (СНИМКИ)

Исландия се класира на европейско за първи път в историята си

Рекорден брой отбори - 24, разделени в 6 групи по 4, влизат в ожесточени битки за своята чест и за званието най-добър отбор на Стария континент.

Ясно е кой ще стане новият Европейски шампион по футбол

... и това е Германия

Шампионатът на Европа отново е бъде без българско участие. Нашите финишираха четвърти в групата си и не се класираха.

Десет стадиона из цяла Франция приемат двубоите от турнира, като откриващият мач и финалът се играят на легендарния „Стад дьо Франс".

Забраниха секс услугите за Евро 2016

Мачовците, спипани с жрици на любовта, ще бъдат глобявани с 3200 евро

По традиция шампионатът започва с мач на отбора домакин. На старта „петлите", водени от от бившия световен и европейски шампион Дидие Дешан, ще срещнат непредвидимия отбор на Румъния. Двата тима са в група А, където са още съставите на Швейцария и Албания, пише "Всеки ден".

Решено: Роналдо най-красив на Евро 2016

На второ и трето място в неговата класация са футболисти, които също като Роналдо са свързани с мадридския Реал

Във Франция са и останалите „обичайни заподозрени" - актуалният първенец в надпреварата Испания, световният шампион Германия, както и отборите на Англия, Италия, Белгия и Португалия.