Близо 80 милиона лева се изпариха от БНТ само за три месеца и сега националната телевизия е пред реален фалит. Работещите в медията тотално недоумяват как така с лека ръка бе похарчен в толкова кратки срокове годишният бюджет, който би трябвало да стигне до края на 2012 г.
Освен това през октомври 2011-а правителството отпусна допълнителни 3 милиона лева, и то взети от бюджета на печелившото БНР. Истината е обаче, че амбициите на програмната директорка Севда Шишманова се оказаха по-големи от финансовите възможности на телевизията и затова сега налагат драстични съкращения на бюджетите на предаванията, твърди "Всеки ден".
Най-голямото перо в програмата безспорно е сериалът "Под прикритие". Говори се, че именно той е източил и без това празната каса на "Сан Стефано" 29. нереално високата цена на една серия и космическите хонорари на екипа са оказали влияние и сега заради това БНТ ще трябва да се откаже от няколко нови проекта.
Сред тях е музикалното предаване на Найо Тицин "Голямото парче". Дори близките отношения между него и ръководството не успяха да му издействат нужните пари. Работещите в риалитито "Кастинг" също ще минат на режим на изчакване за заплатите си, защото и там ще има сериозно редуциране на бюджета. Като капак на всичко БНТ спря и конкурса за нови филми.
Juventus 1897
на 22.03.2012 в 20:00:40 #5Колкото и да струва сериала, си го заслужава и за разлика от останалото в БНТ ( убиствено тъпа и итблъскваща програма) си избива вложенияра, че и в пъти отгоре. Новините на търски колко гълтат и колко връщат
LeBaron
на 22.03.2012 в 15:06:15 #4Глупости, в БНТ работят толкова много излишен персонал, че няма на къде повече. Сериала да струва, не повече от 5-6 млн.
zebster
на 22.03.2012 в 12:41:21 #3Абе на в-к "Всеки ден" ли ще вярвате е? Само като видя кого цитират и спирам с четенето.
MapTa
на 22.03.2012 в 12:38:56 #2А къде им е печалбата? Това трябва да е най-гледания сериал в България? Щом са вкарали пари, значи трябва да са изкарали?
Chelsea_Fan
на 22.03.2012 в 12:18:02 #1БНТ фалира - КЕФ!