Наскоро Bloomberg проведе проучване между представители на поколението на милениалите (децата на 80-те и 90-те), целящо да разбере колко пари са нужни според тях, за да може човек да се счита за богат.

Както можем да очакваме, отговорите са с големи амплитуди. Средната сума, която е добре да имаме в банката си, за да чувстваме финансов комфорт, е 1.3 милиона долара, твърдят милениалите.

Според тях са нужни поне 2 милиона долара, за да се квалифицираме като богати.

Тази сума на нас лично ни звучи напълно разумна. Би ни позволила да инвестираме в няколко имоти, да си купим нова кола, да отидем на няколко екскурзии, и пак да имаме достатъчно, че да трупваме лихви и да не се притесняваме за непредвидени ситуации.

Мнението на истинските финансови гурута обаче е друго. Според глобалният мениджър на Сити Банк, Питър Чарингтън, на човек са му нужни поне 25 милиона долара в ликвидно състояние, така че да може да се счита за богат.

Според думите на банкера богатството има много нива, като за "първокласно богатство" се счита състояние от поне 200 милиона.

Ако реално това са дефинициите за богатство според вещите във финансовите сфери, къде се квалифицираме ние, простосмъртните, чийто банкови сметки са като месечен ваучер за телефон, който презареждаме с цял месец работа?

Интересно би било да чуем какво мислят милениалите и по този въпрос.